Jaka drukarka do domu najlepsza? Ranking 2024

W dzisiejszych czasach większość z nas potrzebuje drukarki. Korzystają z niej studenci, uczniowie, rodzice, osoby posiadające własną działalność i nie tylko. Drukarka przyda się nawet wtedy, gdy po prostu sprzedajemy używane rzeczy przez internet lub chcemy wydrukować kolorowanki dla dziecka. Drukowanie w punkcie ksero jest bardzo drogie i często o wiele bardziej opłaca się kupić tanią drukarkę do domu niż korzystać z usługi drukowania poza domem. Jaką drukarkę wybrać? Najlepsza drukarka do domu wcale nie musi być droga. Ważne, by miała podstawowe funkcje, które pozwolą nam na wydrukowanie potrzebnych dokumentów czy materiałów. Jaką drukarkę kupić do domu? Lepiej wybrać model wielofunkcyjny, laserowy, atramentowy, czy jeszcze inny? Czym kierować się podczas wyboru dobrej drukarki do domu? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, by drukarka posiadała wszystkie ważne dla Ciebie opcje i spełniała Twoje oczekiwania.

Najlepsze drukarki do domu RANKING 2024

Jak działa domowa drukarka?

Wielu z nas nie zastanawia się, jak działa domowa drukarka. Drukarka atramentowa działa dzięki głowicy drukującej. To ona odpowiada za powstawanie nadruku na papierze. Jest ona wyposażona w setki maleńkich dysz, których zadaniem jest wtryskiwanie atramentu na papier. Dzięki nim drukarka może drukować w czarni i/lub w kolorze. Każda mini-dysza jest przeznaczona do innego koloru. Podczas wtryskiwania tuszu, wypuszczają one maleńkie kropelki, które tworzą cały nadruk. Drukarka na toner do domu znacznie różni się od drukarki laserowej. W tej części poradnika skupiamy się na drukarkach atramentowych. O modelach laserowych przeczytasz w dalszej części artykułu. Czy najlepsza drukarka atramentowa do domu wiąże się z dużym kosztem? Niekoniecznie. Możesz znaleźć niedrogi model, który da Ci wysoką jakość wydruku.

Drukarka ekonomiczna do domu – czyli jaka?

Niedroga drukarka do domu sprawdzi się najlepiej tam, gdzie nie ma potrzeby drukowania dużej ilości dokumentów. Ale nie tylko! Jeśli po prostu szukasz tańszego sprzętu do domu, także możesz skorzystać. Ekonomiczna drukarka atramentowa do domu wcale nie musi dawać kiepskiego wydruku, który kojarzymy z kserokopiarek szkolnych, gdzie na kartkach pojawiały się smugi atramentu czy kleksy. Na rynku można znaleźć wiele dobrych i tanich drukarek, które drukują wysokiej jakości materiały.

Najbardziej uniwersalnym urządzeniem jest drukarka atramentowa. Możesz dzięki niej drukować w czerni i kolorze. Sprawdzi się tak naprawdę do wszystkiego: od dokumentów, aż po zdjęcia. Jednak nie zawsze jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Często lepszym i tańszym wyborem jest drukarka laserowa, która oferuje czarno-biały druk. Modele drukujące w kolorze są o wiele droższe. Jeśli jednak nie chcesz decydować się na laserową drukarkę, wybierz model atramentowy, w którym możesz samodzielnie uzupełniać atrament. To najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. W przypadku tradycyjnych drukarek atramentowych, warto przed zakupem sprawdzić koszt tonera. W niektórych przypadkach może być on wysoki. Możesz porównać różne modele drukarek, korzystając z wyszukiwarki na naszej stronie.

Częstotliwość drukowania w domu

Tanie dobre drukarki do domu są idealne dla osób, które sporo drukują. Zakup tonera do drukarki jest dodatkowym kosztem, dlatego warto wybrać tańszy model drukarki. Jeśli jesteś studentem lub uczniem, który korzysta z drukarki każdego dnia, warto wybrać model, którego koszt eksploatacji nie będzie wysoki. Jaka jest najtańsza, ale wciąż dobra drukarka do domu? Nasz ranking pomoże Ci znaleźć model dla Ciebie. Skorzystaj z wyszukiwarki dostępnej na naszej stronie. Jeśli zależy Ci na jak najszybszym drukowaniu, sprawdź drukarki laserowe, które charakteryzują się znacznie szybszym działaniem. Drukarki laserowe będą także dobrą opcją, gdy drukujesz sporadycznie.

W przypadku atramentowych drukarek częstym problemem jest w tym przypadku wysychanie tuszu. Nawet najlepsza drukarka do domu na tusz nie sprawdzi się, jeśli drukujesz raz na kilka miesięcy. W czasie kilkumiesięcznej przerwy, atrament może zaschnąć i będzie trzeba go wymienić. W przypadku laserowych modeli ten problem nie występuje.

Jeśli drukujesz niewiele, ale nie masz możliwości skorzystać z punktu usługowego lub wolisz drukować komfortowo w domu, najlepiej sprawdzi się dla Ciebie drukarka czarno-biała do domu. Pozwoli Ci ona na druk wszystkiego, co potrzebujesz, zachowując niski koszt eksploatacji. Tonery kolorowe lub drukarki laserowe drukujące w kolorze są o wiele droższe, dlatego jeśli nie zamierzasz z nich korzystać, nie warto inwestować w drukarkę z taką funkcją. Dobra drukarka do domu drukująca na czarno-biało zdecydowanie Ci wystarczy, a dzięki niej nie przepłacisz.

Jaka drukarka laserowa do domu najlepsza?

Działanie drukarek laserowych jest bardziej skomplikowane od modeli atramentowych. Domowa drukarka opiera się na laserze, który oddziałuje na światłoczuły bęben. Jest on umieszczony w obudowie tonera. Laser najpierw wyznacza, jaki nadruk ma zostać wykonany, a dopiero później przenosi go na papier. Są one o wiele bardziej wydajne, dlatego jeśli zależy Ci na wydruku jak największej liczbie stron w krótkim czasie, drukarka laserowa będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Tania domowa drukarka laserowa może wydrukować nawet 20 stron w ciągu minuty. Droższe modele są wstanie drukować niemal stronę na sekundę. Dodatkową zaletą drukarek laserowych jest brak problemu z zasychającym atramentem w przypadku sporadycznego korzystania z urządzenia.

Polecane drukarki laserowe do domu są dość uniwersalne. Na pewno znajdziesz idealny model dla siebie. Szukając drukarki, zwróć uwagę na jej funkcje. Niektóre modele są wyposażane w dodatkowe możliwości, które są wybierane przez większą liczbę klientów. Drukarki laserowe mogą być czarno-białe, kolorowe lub wielofunkcyjne. Najchętniej wybierana jest jednak drukarka laserowa z WiFi do domu, ponieważ dzięki tej funkcji można drukować na odległość. Nie trzeba męczyć się z brakiem miejsca na biurku czy kablami. Taka drukarka sprawdzi się świetnie także w domach, w których kilka osób korzysta z jednego sprzętu. Każdy może drukować ze swojego komputera, siedząc w swoim pokoju.

Jaka mała drukarka do domu najlepsza?

Najlepsza drukarka do domu jest mała. Dzięki temu zmieści się na biurku lub na półce. Mało kto ma miejsce na sporej wielkości sprzęt, który możemy znaleźć w szkołach czy biurach. Na rynku możemy znaleźć drukarki w naprawdę niewielkich rozmiarach. Pamiętaj jednak, że urządzenia wielofunkcyjne przeważnie zajmują więcej miejsca niż drukarki, które nie posiadają dodatkowych funkcji. Sprawdź, która drukarka atramentowa lub drukarka laserowa do domu jest najmniejsza. Pomoże Ci w tym ranking drukarek, który znajdziesz w wyszukiwarce na naszej stronie.

Drukarka wielofunkcyjna do domu Ranking 2024

Dobrym wyborem jest także drukarka 3w1 do domu. To bardziej skomplikowane urządzenie, które pozwala nie tylko na drukowanie (często w czarni i kolorze), ale także na kserowanie i skanowanie. Urządzenie wielofunkcyjne do domu sprawdzi się w wielu sytuacjach i może okazać się bardzo przydatne. W dzisiejszych czasach gdy coraz częściej załatwiamy sprawy przez internet, skaner staje się niezbędnym elementem wyposażenia domu. Dzięki temu możemy przesyłać dokumenty i inne ważne informacje, które posiadamy tylko na papierze. 

Drukarka do zdjęć do domu Ranking 2024

A jaką drukarkę do zdjęć wybrać? Typowa drukarka fotograficzna do domu jest droższa zarówno w zakupie, jak i eksploatacji. Drukarki fotograficzne termosublimacyjne dają wysokiej jakości wydruk na papierze fotograficznym. Zdjęcia są wyjątkowo trwałe i wyraziste oraz wodoodporne. Wadą takiej drukarki jest tylko jeden format wydruku oraz sam koszt drukowania. Potrzebujesz do niej specjalny papier, którego koszt jest wysoki. A tylko na nim jakość wydruku będzie przypominała tą, którą otrzymasz u fotografa. Jaka jest tańsza opcja drukowania zdjęć w domu?

Drukarka kolorowa do domu Ranking 2024

Jeśli nie oczekujesz idealnego wydruku i świetnej jakości zdjęć, spokojnie wystarczy Ci drukarka z kolorowym atramentem. Dobra drukarka do domu pozwoli Ci na wydrukowanie zdjęć w zadowalającej jakości. Drożej wypada w tym momencie laserowa drukarka kolorowa. W przypadku drukarek laserowych wydruk jest wyższej jakości, a kolory bardziej nasycone. Sam wydruk jest też lekko błyszczący, co bardziej przypomina wydruk zdjęć, jaki otrzymamy u fotografa. Dodatkowo drukarka laserowa może wydrukować nawet 20 stron w minutę. W przypadku drukarek atramentowych taki wynik nie jest możliwy.

Musisz mieć więc na uwadze, że jeśli zależy Ci na szybkim druku ogromnej liczby zdjęć, drukarka atramentowa może być kiepskim wyborem. Zdjęcia wydrukowane za pomocą drukarki atramentowej będą także bardziej matowe i mogą mieć mniej wyraziste kolory. Jaka będzie najlepsza drukarka do domu, która drukuje w kolorze? Sprawdź ranking drukarek kolorowych do domu i wybierz model, którego funkcje spełniają Twoje oczekiwania. Skorzystaj z wyszukiwarki na naszej stronie.

Jeśli chodzi o koszty drukowania w kolorze, zdecydowanie taniej wypadają drukarki atramentowe. O ile w przypadku druku czarno-białego laserowe drukarki były droższe w zakupie, ale o wiele tańsze w eksploatacji, tak w przypadku kolorowych drukarek laserowych oba te koszty są wyższe niż atramentowe alternatywy.

FAQ Jaka drukarka do domu Ranking 2024

Czym zmyć tusz z rąk?

Jeśli nie możesz zmyć tuszu z rąk mydłem, skorzystaj z kwasku cytrynowego lub soku z cytryny. Ma on właściwości wybielające i poradzi sobie w większości przypadków.

Gdzie kupić tusz do drukarki?

Tusz do drukarki możesz kupić m.in. w sklepie papierniczym lub z elektroniką. Znajdziesz je także online. Wiele sklepów oferuje nie tylko oryginalne tonery, ale także ich zamienniki, które są korzystniejsze cenowo, warto zatem znaleźć najkorzystniejszą ofertę korzystając z naszej wyszukiwarki.

Gdzie oddać zużyty toner?

Jeśli producent na to pozwala, możesz zwrócić mu opakowanie po zużytym tonerze. W przypadku, gdy nie możesz skorzystać z tej opcji, wrzuć toner to specjalnego pojemnika na tonery.

Gdzie wyrzucić tusz do drukarki?

Tusz do drukarki należy wyrzucać do specjalnie oznaczonych pojemników przeznaczonych na zużyte tonery. Są one dostępne w większości miast i większych sklepach.